پایین استفاده استفاده استقلال منصوریان

پایین: استفاده استفاده استقلال منصوریان علی کریمی سرمربی تیم علیرضا منصوریان اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار اجتماعی بیشتر کارگران زیر خط فقر زندگی می‌کنند

یک فعال کارگری با بیان اینکه بخش اعظمی از کارگران زیر خط فقر هستند، گفت: در شرایطی که کارگران با تمام توان پای تولید ایستاده‌اند تا چرخ اقتصاد کشور عزیزمان ایرا

بیشتر کارگران زیر خط فقر زندگی می‌کنند

بیشتر کارگران زیر خط فقر زندگی می کنند

عبارات مهم : زندگی

یک فعال کارگری با بیان اینکه بخش اعظمی از کارگران زیر خط فقر هستند، گفت: در شرایطی که کارگران با تمام توان پای تولید ایستاده اند تا چرخ اقتصاد کشور عزیزمان ایران به گردش درآید و خط تولید کارخانه ها متوقف نشود، صحبت از زیاد کردن پنج درصد و ۱۰ درصد حقوق شایسته نیست.

رحمت اله پورموسی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: دولت باید تمام اهتمام خود را به کار گیرد تا هم کارگر و خط تولید و هم امنیت شغلی نیروی کار حفظ شود.

بیشتر کارگران زیر خط فقر زندگی می‌کنند

وی ادامه داد: اگر واقعیت ها را در نظر بگیریم، امروز زیاد کارگران زیر خط فقر زندگی می کنند، از آن طرف شاهدیم که شرکتهای تولیدی با پرسشها متعدد مواجهند و دولت باید از کارگر و کارفرما حمایت کند.

این فعال کارگری در ادامه با اشاره به تعیین دستمزد سال آینده کارگران، گفت: سه سالی است که به بند دوم ماده ۴۱ قانون کار که به سبد معیشت می پردازد و جهت کارگران اهمیت دارد زیاد توجه می شود، در حالی که قبلا تنها بند یک که اشاره به قیمت تورم دارد ملاک عمل قرار می گرفت.

یک فعال کارگری با بیان اینکه بخش اعظمی از کارگران زیر خط فقر هستند، گفت: در شرایطی که کارگران با تمام توان پای تولید ایستاده‌اند تا چرخ اقتصاد کشور عزیزمان ایرا

پورموسی تصریح کرد: سبد معیشت کارگران مشمول بر اقلام متعدد اعم از مصرفی و خوراکی، پوشاک، مسکن، آموزش و تحصیل و بهداشت و درمان است که بخش اعظمی از دریافتی کارگران را به خود تخصیص داده شده است می دهد در حالی که کارفرمایان معتقدند قانون اساسی دولت را موظف کرده تا ضمن تامین مسکن جهت آحاد جامعه، خدمات آموزشی رایگان به مردم ارائه دهد و از دولت می خواهند تا سهم خود را در قبال دستمزد و تامین هزینه های معیشت کارگران بپردازد.

وی با بیان اینکه در جلسات دستمزد شورای عالی کار باید سه جانبه گرایی واقعی دیده شود، گفت: جلسات نباید به شکلی باشد که کارفرمایان بگویند دو درصد به حقوق اضافه شود و کارگران پنج درصد پایین بیایند و با دلخوری صورتجلسه مزد را امضا کنند. نمایندگان کارگری و کارفرمایی به شکل منطقی و کارشناسی هزینه های زندگی کارگران را محاسبه و بر اساس قیمت تورم سبد معیشت، راجع به رقم دستمزد تصمیم گیری کنند.

این فعال کارگری با بیان اینکه امروز بسیاری از تولیدکنندگان نجابت به خرج داده و با وجود هزینه های بالای تامین مواد اولیه، مالیات و عوارض دست از تولید نکشیده اند، افزود: آنها می توانستند سرمایه هایشان را در بانک بگذارند و سودش را ببرند ولی به علاقه مملکت سرمایه را در تولید وارد کردند و عده ای را به کار گرفتند لذا کمترین توقع این است که دولت در تامین مواد اولیه، پرداخت تسهیلات ارزان و کم کردن قیمت تمام شده است به کمک بنگاههای تولیدی بیاید.

بیشتر کارگران زیر خط فقر زندگی می‌کنند

واژه های کلیدی: زندگی | دستمزد | کارگری | کارگران | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs