پایین استفاده استفاده استقلال منصوریان

پایین: استفاده استفاده استقلال منصوریان علی کریمی سرمربی تیم علیرضا منصوریان اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات تجمع پرافتخارترین‌های غرب آسیا در گروه D با ۵ قهرمانی و ۱۳ فینال

تیم استقلال در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا در گروه چهارم قرار دارد؛ گروهی که تیم‌های حاضر در آن شرایط مطلوبی در لیگ‌های داخلی خود دارند و در آسیا هم از پرافتخار

تجمع پرافتخارترین‌های غرب آسیا در گروه D با ۵ قهرمانی و ۱۳ فینال

تجمع پرافتخارترین های غرب آسیا در گروه D با ۵ قهرمانی و ۱۳ فینال

عبارات مهم : العین

تیم استقلال در مسابقه های لیگ قهرمانان آسیا در گروه چهارم قرار دارد؛ گروهی که تیم های حاضر در آن شرایط مطلوبی در لیگ های داخلی خود دارند و در آسیا هم از پرافتخارترین ها هستند.

بعد از مشخص شدن گروهبندی مسابقه های لیگ قهرمانان آسیا در فصل جاری گروه چهارم این مسابقه های «گروه مرگ» نام گرفت. گروهی که در صورت عبور تیم العین از نماینده کشور اردن که بسیار محتمل هست، سه تیم از چهار تیم حاضر در آن سابقه قهرمانی در آسیا را دارند.

تجمع پرافتخارترین‌های غرب آسیا در گروه D با ۵ قهرمانی و ۱۳ فینال

در فصل جاری هم به جز استقلال پایتخت کشور عزیزمان ایران که در نیم فصل نخست مسابقه های لیگ برتر شرایط جالبی نداشت، سه تیم الهلال، الریان و العین از اوضاع مطلوبی در مسابقه های داخلی خود سود می برند که در این مقاله اوضاع این تیم ها را در نیم فصل نخست مسابقه های داخلی لیگ خودشان بررسی می کنیم.

* الهلال عربستان

تیم پر افتخار عربستانی در آسیا را می توان یک مدعی جدی جهت افزایش از این گروه و حتی رسیدن به فینال آسیا دانست. تیمی که همین چند روز پیش هم در فینال فصل گذشته این مسابقه ها به میدان رفت ولی در گام آخر مغلوب «اوراوا ردز دایموند» ژاپن شد. ولی همچنان این تیم بعد از پوهانگ استیل کره جنوبی با ۲ قهرمانی و ۴ نایب قهرمانی دومین تیم پر افتخار آسیا محسوب می شود. الهلال با ۶ بار حضور در دیدار نهایی این مسابقه های رکورددار بیشترین حضور در فینال در تاریخ این مسابقه ها است.

تیم استقلال در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا در گروه چهارم قرار دارد؛ گروهی که تیم‌های حاضر در آن شرایط مطلوبی در لیگ‌های داخلی خود دارند و در آسیا هم از پرافتخار

الهلال در حال حاضر صدرنشین بلامنازع لیگ برتر کشور عربستان هست. این تیم با ۱۱ بازی و ۲ بازی کمتر از همه تیم ها توانست عنوان قهرمانی نیم فصل لیگ عربستان را از آن خود کند. الهلال دو بازی عقب افتاده با تیم های الاتفاق و الفیصلی دارد و با ۱۱ بازی و ۲۷ امتیاز و بدون احتساب امتیاز بازی فردا، در رده دوم لیگ عربستان قرار دارد.

الهلال از ۱۱ دیدار خود صاحب ۸ پیروزی و ۳ تساوی شد و بدون شکست کار خود را دنبال می کند. معدل امتیاز گیری این تیم ۲/۴۵ امتیاز به ازای هر یک بازی است و جهت آنکه ارزش کار این تیم را بهتر مشخص کنیم باید بگوییم که معدل امتیاز گیری پرسپولیس در نیم فصل نخست لیگ برتر ۲/۴ امتیاز به ازای هر بازی است.

آبی پوشان عربستان این وقت را دارند که با ۲ پیروزی در بازی های عقب افتاده جمع امتیازات ارزش را به ۳۳ امتیاز و معدل امتیاز گیری ارزش را هم به ۲/۷۶ امتیاز به ازای هر بازی برسانند که این می تواند یک آمار رویایی جهت آنها باشد.

تجمع پرافتخارترین‌های غرب آسیا در گروه D با ۵ قهرمانی و ۱۳ فینال

الهلالی ها در ۱۱ دیداری که به میدان رفته اند ۲۰ بار موفق به گلزنی شده است و ۹ بار هم دروازه این تیم باز شده است هست. آنها ۶ دیدار از ۱۱ دیدار خود را در منزل انجام داده اند که در ۵ بازی از این ۶ بازی پیروز شده است و تنها یک مساوی خانگی دارند. تنها مساوی خانگی این تیم برابر تیم الشباب و با نتیجه یک-یک بوده هست. دو مساوی دیگر این تیم که خارج از منزل اتفاق افتاده برابر تیم های الفتح با نتیجه تساوی بدون گل و الاتحاد با نتیجه تساوی یک-یک بوده است.

بهترین پیروزی این تیم در لیگ عربستان برابر تیم الزائد است که در این بازی با نتیجه ۳ بر صفر پیروز شدند. سخت ترین پیروزی الهلال هم در پرگل ترین بازی آنها به دست آمد که در دیداری نزدیک و پر گل و خارج از منزل توانستند برابر تیم التعاون به پیروزی ۴ بر ۳ برسند.

تیم استقلال در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا در گروه چهارم قرار دارد؛ گروهی که تیم‌های حاضر در آن شرایط مطلوبی در لیگ‌های داخلی خود دارند و در آسیا هم از پرافتخار

الهلال با در اختیار داشتن عالی ترین بازیکن سال آسیا و عالی ترین گلزن فصل گذشته لیگ قهرمانان آسیا به خودی خود شانس زیادی جهت افزایش به مرحله بعد دارد. آنها با جدیت در صدد جذب عمر عبدالرحمان یکی از عالی ترین بازیکنان آسیا هم بودند که باتوجه به خدمت سربازی این بازیکن، جذب وی منتفی شد.

* العین امارات

تجمع پرافتخارترین‌های غرب آسیا در گروه D با ۵ قهرمانی و ۱۳ فینال

تیمی که استقلالی ها خاطره خوشی از آن ندارند جهت رسیدن به مرحله گروهی مسابقه های کار مشکل در پیش ندارد. آنها باید با تیم ملکیه از کشور اردن دیدار کنند. دیداری که حتی می توان گفت العین با تیم دومش هم به آسانی از آن عبور می کند.

این تیم اماراتی هم با ۳ بار حضور در فینال این مسابقه های و یکبار رسیدن به قهرمانی در این مسابقه های از تیم های پرافتخار آسیا به حساب می آید. العین را می توان سیزدهمین تیم پرافتخار در آسیا هم دانست. این تیم اماراتی هم در مسابقه های نیم فصل نخست لیگ برتر این کشور شرایط مطلوبی داشته و در حالی در آخر نیم فصل نخست این مسابقه ها در جای دوم قرار داده شد که قهرمانی نیم فصل را در گل شماری به الوصل داد.

العین در آخر نیم فصل و در آماری مشابه با آمار الوصل بدون شکست به کار خود آخر داد. آنها ۱۱ بار در نیم فصل نخست به میدان رفتند و با ۷ پیروزی و ۴ مساوی و زدن ۲۲ گل و دریافت ۱۲ گل و کسب ۲۵ امتیاز در رده دوم جدول رده بندی لیگ برتر امارات قرار گرفتند.

بهترین پیروزی تیم العین در نیم فصل نخست برابر «حتا» و با نتیجه ۳ بر صفر به ثبت رسیده هست. پرگل ترین بازی این تیم یک دیدار خانگی برابر الشارجه بود که با نتیجه تساوی ۳-۳ به آخر رسید و سخت ترین پیروزی این تیم هم برابر عجمان در دیداری خارج از منزل بود که با نتیجه ۳-۲ به آخر رسید.

العین امارات هم شانس زیادی جهت افزایش از گروه و حتی رسیدن به مراحل بالای این مسابقه های دارد. العین فصل گذشته نیز تا مرحله نیمه نهایی مسابقه ها اوج رفت و قبل از رسیدن به فینال مغلوب تیم الهلال شد تا این تیم عربستانی راهی فینال مسابقه های شود.

* الریان قطر

این تیم قطری در بین ۴ تیم حاضر در گروه D کم افتخارترین تیم در آسیا به حساب می آید و تنها تیم این گروه است که نه در آسیا قهرمان شده است و نه حتی به فینال این مسابقه های رسیده هست. ولی همین تیم در فصل جاری شرایط مطلوبی در لیگ ستاره های قطر دارد و بعد از تیم تازه تاسیس «الدحیل» که به جای لخویا در مسابقه های این فصل حضور دارد پایین تر قرار دارد.

الریان در آخر نیم فصل نخست لیگ ستارگان قطر با ۲۵ امتیاز از ۱۱ بازی بعد از الدوحیل ۲۹ امتیازی در جایگاه دوم قرار دارد. این تیم قطری از ۱۱ بازی خود صاحب ۸ پیروزی، یک مساوی و ۲ شکست است و با ۲۷ گل زده و ۱۷ گل خورده در جایگاه دوم جدول قرار دارد.

الریان در دیدارهای خارج از منزل این فصل عملکردی فوق العاده داشته و حتی از صدرنشین این مسابقه های هم خارج از منزل زیاد امتیاز کسب کرده هست. الریان ۷ بار در نیم فصل نخست خارج از منزل به میدان رفته و با ۵ پیروزی، یک شکست و یک مساوی ۱۶ امتیاز به حساب خود ریخته هست. آنها ۱۵ بار خارج از منزل به حریفان خود گل زدند و در برابر ۹ بار تسلیم شده است اند.

الریان در نیم فصل نخست ۲ بار طعم شکست را چشیده است که نخستین بار در هفته اول این مسابقه های برابر تیم الاهلی و با نتیجه ۲ بر صفر بود و دومین شکست این تیم که یک شکست سنگین خانگی بود در دیدار برابر صدرنشین فعلی این مسابقه های رقم خورد. الریان در دیداری که ۸ بار توپ از خط دروازه ها عبور کرد برابر «الدوحیل» با نتیجه ۵ بر ۳ تن به شکست داد تا مجبور شکستی سنگین شد.

این بدترین نتیجه الریان در نیم فصل نخست بود و عالی ترین نتیجه این تیم در ۱۱ بازی انجام داده در نیم فصل نخست برابر الخور در هفته نهایی این مسابقه ها ثبت شد و این تیم خارج از منزل برابر میزبانش با حساب ۴ بر ۲ به پیروزی رسید.

* شرایط بهتر ۳ تیم از استقلال

با یک نگاه خیلی سطحی هم می توان به این توصیه رسید که شرایط حریفان استقلال در این گروه در مسابقه های داخلی ارزش به مراتب بهتر از آبی پوشان هست. الهلال در لیگ برتر عربستان شرایط ایده آل دارد. العین در حالی تیم دوم نیم فصل شد که با قهرمان نیم فصل هم امتیاز است و الریان هم در لیگ ستارگان کار خود را در نیم فصل نخست با ایستادن در جایگاه دوم به اتمام رساند. این در حالی است که آبی پوشان پایتخت کشور عزیزمان ایران در آخر نیم فصل رتبه ای بهتر از جایگاه هشتم جدول رده بندی ندارند.

* الریان بی افتخار ترین تیم گروه

سه تیم استقلال، الهلال و العین در گروه چهارم مسابقه های طعم رسیدن به فینال و قهرمانی در این مسابقه های را چشیده اند و الریان قطر تنها تیمی در این گروه است که افتخار آسیایی نداشته و از این حیث در بین سه تیم دیگر صورت ای متمایز دارد.

* ۵ قهرمانی و ۱۳ فینال در یک گروه

بی تردید باید گروه D را که به گروه فوت موسوم شد، گروه افتخارات آسیایی دانست. در این گروه سه تیم استقلال، الهلال و العین حضور دارند که در مجموع ۱۳ بار حضور در فینال و ۵ بار قهرمانی در این مسابقه های را در کارنامه دارند.

الهلال با ۶ حضور در فینال و ۲ قهرمانی از این حیث حرف اول را در این گروه می زند. استقلال با ۴ بار حضور در فینال و ۲ قهرمانی و العین با ۳ بار حضور در فینال و یک قهرمانی در رده های بعدی قرار می گیرند.

الهلال و استقلال به ترتیب دومین و سومین تیم پر افتخار در تاریخ مسابقه های لیگ قهرمانان آسیا هستند و العین را هم می توان سیزدهمین تیم پر افتخار در قاره کهن دانست.

اخبار ورزشی – مهر

واژه های کلیدی: العین | پیروزی | مسابقه | پیروزی | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs