پایین استفاده استفاده استقلال منصوریان

پایین: استفاده استفاده استقلال منصوریان علی کریمی سرمربی تیم علیرضا منصوریان اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات نمی گذارم سلیمی خداحافظی کند / سیامند رحمان

رکورددار وزنه برداری معلولان گفت: یک روز قبل از اعزام ۳۱۱ کیلوگرم را در تمرینات بالای سر بردم و فیلمش را هم در صفحه شخصی ام گذاشتم تا همه بدانند که از نظر آمادگ

نمی گذارم سلیمی خداحافظی کند / سیامند رحمان

سیامند رحمان: نمی گذارم سلیمی خداحافظی کند

عبارات مهم : مکزیک

رکورددار وزنه برداری معلولان گفت: یک روز قبل از اعزام ۳۱۱ کیلوگرم را در تمرینات بالای سر بردم و فیلمش را هم در صفحه شخصی ام گذاشتم تا همه بدانند که از نظر آمادگی مشکلی ندارم.

به گزارش ورزش سه، همزمان با مسابقه های جهانی وزنه برداری بزرگسالان در آمریکا، مسابقه های جهانی وزنه برداری در بخش معلولان هم در مکزیک برگزار شد. نقطه یکسان هر ۲ مسابقه قهرمانی تیم ملی کشور عزیزمان ایران بود.

نمی گذارم سلیمی خداحافظی کند / سیامند رحمان

البته تیم وزنه برداری معلولان مانند هر لحظه یک ستاره داشت. سیامند رحمان، وزنه بردار دسته فوق سنگین کشورمان توانست مثل سال های اخیر مقتدرانه روی سکوی قهرمانی دنیا بایستد. این بار ولی هرکول ایرانی تصمیم گرفت به رکورد دنیا حمله نکند و به قول خودش سورپرایز مهم را جهت المپیک ۲۰۲۰ توکیو نگه خواهد داشت.

به همین بهانه با قهرمان پرافتخار وزنه برداری معلولان دنیا همکلام شدیم. در ادامه مشروح صحبت های خبرنگار ورزش سه با سیامند رحمان را می خوانید.

رکورددار وزنه برداری معلولان گفت: یک روز قبل از اعزام ۳۱۱ کیلوگرم را در تمرینات بالای سر بردم و فیلمش را هم در صفحه شخصی ام گذاشتم تا همه بدانند که از نظر آمادگ

نمی خواستم رکورد بزنم

قبل از اعزام به مسابقه های جهانی مکزیک هم گفته بودم که نمی خواهم رکوردشکنی کنم. البته از نظر آمادگی حتی شاید وضعیتم بهتر از پارالمپیک ریو هم بود؛ ولی رکوردهای مهم ام را با تصمیم کادرفنی جهت بازی های پاراآسیایی جاکارتا و المپیک توکیو نگه داشتم. هدفم کسب مدال طلای این دوره از مسابقه های جهانی بود که خدا را شکر به آن رسیدم.

بدترین مسابقه عمرم بود

با توجه به مسیر سخت پروازی و همچنین امکانات پایین، مسابقه های جهانی مکزیک در واقع بدترین مسابقه عمرم بود. در مسیر برگشت هم خیلی اذیت شدیم. از مکزیک به لندن آمدیم و متاسفانه پرواز ما به پایتخت کشور عزیزمان ایران لغو شد. به همین خاطر ۲ روز در لندن ماندیم و بعد برگشتیم. الان بعد از ۲ روز که رسیدیم، هنوز هم من از نظر ساعت خواب مسئله دارم.

نمی گذارم سلیمی خداحافظی کند / سیامند رحمان

گرفتن ۲ سکو در فوق سنگین خوشحال کننده بود

اینکه در دسته فوق سنگین توانستیم ۲ سکوی فوق سنگین را از آن خود کنیم، اتفاق خوشحال کننده ای بود. منصور پورمیرزایی هم توانست در کنار من روی سکوی دوم بایستد و در فوق سنگین طلا و نقره را کسب کردیم. در مجموع هم که تیم قهرمان شد و دست پر به کشور عزیزمان ایران بازگشتیم.

قرار نیست هر لحظه رکورد بزنم

رکورددار وزنه برداری معلولان گفت: یک روز قبل از اعزام ۳۱۱ کیلوگرم را در تمرینات بالای سر بردم و فیلمش را هم در صفحه شخصی ام گذاشتم تا همه بدانند که از نظر آمادگ

در مکزیک هم که بودم، خیلی ها از من می پرسیدند، آیا رکورد نزدی. قرار نیست من هر لحظه رکوردشکنی کنم و هر سال یک بار این کار را انجام دهم. شاید خیلی ها گفتند که به خاطر آماده نبودن بدنم به رکورد دنیا و المپیک حمله نکردم؛ ولی من یک روز قبل از اعزام ۳۱۱ کیلوگرم را در تمرینات بالای سر بردم و فیلمش را هم در صفحه شخصی ام گذاشتم تا همه بدانند که از نظر آمادگی مشکلی ندارم. در واقع بالاتر از ۳۱۰ کیلوگرم که در پارالمپیک زدم را می توانستم بالای سر ببرم؛ ولی خودم نخواستم. شرایط هر مسابقه تفاوت می کند و آنطور که با فدراسیون و کادرفنی تصمیم گرفتیم، احتمالا در پارالمپیک توکیو به رکورد دنیا حمله می کنم.

این قهرمانی ها فقط سهم من نیست

فدراسیون زحمات زیادی می کشد و جا دارد از تمام کسانی که در راه قهرمانی در مسابقه های جهانی مرا کمک کردند، تقدیر کنم. حتی کسانی که صفحه وزنه ها را روی هالتر می اندازد، در مدال هایی که من می گیرم، سهم دارند. من آنها را هم شریک خود می دانم و هیچ وقت نمی گویم که این مدال طلا فقط جهت خودم است.

نمی گذارم سلیمی خداحافظی کند / سیامند رحمان

جاده جهت استقبال از من بسته می شود

برای گرفتن جایزه و پاداش توقع زیادی ندارم. شاید خیلی مواقع از نظر مادی هم دچار مسئله باشم؛ ولی اعتقاد دارم فدراسیون در حد توان خود کمک می کند. من جایزه ام را از مردم می گیرم. هر وقت از مسابقه های برمی گردم، بزرگراه ارومیه به شهر خودم بسته می شود و مردم استقبال خاص ای می کنند. این واکنش‌ها مردم میلیاردها ارزش دارد و از پرسشها مالی خیلی ارزشمندتر است.

هم در آمریکا قهرمان شدیم، هم مکزیک

وقتی ما در مسابقه های جهانی مکزیک بودیم، همزمان وزنه برداران تیم المپیکی هم در آمریکا بودند. من از طریق رسانه ها مسابقه های آنها را دنبال می کردم. البته از نظر مسافتی هم نزدیک بودیم و خدا را شکر که هم در آمریکا قهرمان شدیم و هم در مکزیک. در واقع اقتدار وزنه برداری کشور عزیزمان ایران را در بخش المپیکی و پارالمپیکی ها نشان دادیم. به تیم وزنه برداری المپیکی هم تبریک می گویم که جهت نخستین بار قهرمان دنیا شد.

اتفاق بهداد جهت ما هم رخ می دهد

اتفاقی که جهت بهداد سلیمی در مسابقه های جهانی رخ داد، ناراحتم کرد. با این حال باید بگویم که این حساسیت های داوری در بخش معلولان زیاد هست. بارها رخ داده که یکی از داوران خیلی بی جهت حرکت مرا با چراغ قرمز رد می کند. در وزنه برداری معلولان پرسشها زیادی مورد توجه داوران هست. اگر این قوانین سختگیرانه نبود، حداقل شاید خود من می توانستم ۳۰ کیلوگرم زیاد از این هم وزنه بزنم.

نمی گذارم سلیمی خداحافظی کند

می توانم درک کنم که بهداد سلیمی در آن لحظه که وزنه اش قبول نشده، چه حالی داشته هست. وزنه برداری پشت صحنه ای دارد که کمتر کسی از آن خبر دارد. وزنه برداران مشکل های زیادی می کشند تا به مسابقه های جهانی بروند. خود من روزانه در تمرینات ۱۸ تا ۲۰ تن وزنه می زنم. یک ضرب دیدگی کوچک هم می تواند یک وزنه بردار را عقب بیاندازد. حتی ۲ روز تمرین نکردن به وزنه بردار ضربه می زند. بهداد هم حق داشت که ناراحت باشد، چون بعد از کلی مشکل و تلاش به حق خودش نرسید. به هر حال من از جمله افرادی هستم که نمی گذارم بهداد سلیمی خداحافظی کند. او باید تا المپیک توکیو وزنه بزند و مدال طلا را بگیرد. شاید کمی احساساتی شده؛ ولی باید به تلاش خود ادامه دهد.

واژه های کلیدی: مکزیک | قهرمان | مسابقه | رکوردشکن | بهداد سلیمی | وزنه برداری | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs